Connect with Us

FOTO/ Tifozi i Atalantës i bën dhuratë speciale Etrit Berishës

Kombëtare

FOTO/ Tifozi i Atalantës i bën dhuratë speciale Etrit Berishës

Publikuar

-

Të hënën në mbrëmje, SPAL ku aktivizohet portieri Etrit Berisha udhëtoi për në Bergamo, ku sfidoi Atalantën. Një ndeshje e cila ishte e veçantë për gardianin e Kombëtares shqiptare duke qenë se më parë ai ka mbrojtur ngjyrat e Atalantës.

Në fund të 90 minutave, SPAL, falë edhe aftësive të Berishës ia doli të merrte tre pikët në transfertë duke u përmirësuar në tabelën e klasifikimit, teksa objektivi i tyre është mbijetesa. Mirëpo, përtej ndeshjes dhe fitores, Berisha është emocionuar nga pankarta e një vajze të vogël në stadium. Në atë pankartë ishte një vizatim i cili tregonte portierin me fanellën e SPAL, i kapur prej dore nga vajza e vogël.

Këtë episod Berisha ka vendosur ta ndajë në llogarinë e tij në Instagram ndërsa i dedikoi edhe një shkrim. “Kam zgjedhur këtë foto për të treguar si ishte ndeshja e djeshme. Përtej luftës dhe fitores që ishte shumë e rëndësishme për ne, dua të falënderoj Antia. Një tifoze e vogël dhe të gjithë ju në stadium që më keni bërë të ndihem i emocionuar”, ishin fjalët e Berishës në postimin e tij. Kjo ishte edhe një formë e tifozerisë së Atalantës për të treguar se nuk e kanë harruar vitet që portieri shqiptar ka qenë pjesë e tyre.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE