Connect with Us

Kukësi-Partizani të dielën në 19:00, ja kur luhen të gjitha ndeshjet e javës së ardhshme

Sport

Kukësi-Partizani të dielën në 19:00, ja kur luhen të gjitha ndeshjet e javës së ardhshme

Publikuar

-

Edhe pse java 18-të e Superiores nuk ka përfunduar ende, pasi sot do luhen ndeshjet: Luftëtari-Kukësi dhe Tirana-Bylis, axhenda e javës së 19-të, tashmë është vendosur.

Java e 19-të do të luhet në dy ditë: 25 dhe 26 janar. Ndeshja startuese e kësaj jave është ajo mes Skënderbeut dhe Flamurtarit që do luhet duke filluar nga 14:00. Ndërkaq në orën 17:00, do të zhvillohet sfida mes Vllaznisë dhe Laçit.

Të dielën do të zhvillohen tre takimet e tjera. Teuta-Bylis dhe Tirana-Luftëtari do të startojnë në orën 16:00. Ndërsa java do të mbyllet me kryendeshjen mes Kukësit dhe Partizanit, që do nisë në orën 19:00 dhe do luhet në “Air Albania Stadium”.

Axhenda e javës së 19-të:

TË SHTUNËN

Flamurtari 14:00

Vllaznia-Laçi 17:00

TË DIELËN

Teuta-Bylisi 16:00

Tirana-Luftëtari 16:00

Kukësi-Partizani 19:00

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: