Connect with Us

Kupa e Italisë: Juventus-Roma, formacionet zyrtare/ Sa shumë surpriza, Ronaldo…

Seria A

Kupa e Italisë: Juventus-Roma, formacionet zyrtare/ Sa shumë surpriza, Ronaldo…

Publikuar

-

Juventus dhe Roma do të përballen sot në “Allianz Stadium” në çerekfinalen e Kupës së Italisë. Të dyja ekipet kanë përfshirë në formacione lojtarë që aktivizohen më pak në kampionat, por nuk mungojnë as emrat e mëdhënj.

Cristiano Ronaldo do ta nisë nga minuta e parë. Portugezi e ka pranuar publikisht se nuk i ka shuëm qejf ndeshjet e një kompeticioni të tillë, por sot paska ndryshuar mendim. Ndeshja fillon në orën 20:45 dhe Kupa e Italisë luhet vetëm me një takim. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Futbollisti i klubit të Serisë A dyshohet se është prekur nga Coronavirusi, ja çfarë ndodh në stërvitje

Publikuar

-

Coronavirusi ka tmerruar Italinë dhe sidomos rajonin e Lombardisë, ku janë shfaqur edhe rastet më të shumtë të të prekurve. Deri më tani janë mbi 520 të prekur dhe 14 viktima në Itali. Virusi nuk ka kursyer edhe futbollin, teksa është konfirmuar një futbollist, i cili luan në Serie C me Coronavirus, ndërsa dyshohet edhe […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Donte të bënte foto me Ronaldon, tifozi e pëson keq (video)

Publikuar

-

Juventusi u mposht nga Lyon dhe normalisht humori te lojtarët bardhezi nuk ishte i mirë. Kjo u pa edhe te Cristiano Ronaldo, kur në një moment në fushë u fut një tifoz i cili donte të takonte idhullin e tij. Djaloshi shkoi me vrull drejt portugezit, i cili shihet me nerva. Ronaldo mundohet ta trembë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi çalon në Champions, Lyoni kënaqet me një gol

Publikuar

-

Një gol i Lucas Tousart pas gjysmë ore lojë vendosi ndeshjen mes Lyon dhe Juventusit. Francezët ia dolën të fitojnë ndeshjen e parë në shtëpi dhe kualifikimi i bardhezinjve të Sarrit vështirësohet pas kësaj humbje. Skuadra e Rudi Garcia dominoi pjesën e parë përballë një Juventusi kaotik dhe ia doli të gjente golin e avantazhit. […]

LEXO TE PLOTE