Connect with Us

Luftëtari-Kukësi, publikohen formacionet zyrtare të sfidës

Sport

Luftëtari-Kukësi, publikohen formacionet zyrtare të sfidës

Publikuar

-

Do të luhet duke nisur nga ora 14:00, ndeshja mes Luftëtarit dhe Kukësit, e vlesfhme për javën e 18-të të kampionatit shqiptar.

Një ndeshje ku fitorja është detyrim për të dyja skuadrat, që do të hidhen në fushë për tre pikët. Kukësi kërkon që të mos rrezikojë në asnjë mënyrë kreun, ndërsa Luftëtari kërkon pikët për të të besuar më tepër te mbijetesa.

Nga kjo sfidë Kukësit i mungon Maliqi, ku në vend të tij do të jetë Lulaj. Ndërkaq vendin e Rrocës në këtë sfidë e ka marrë Et’hemi. Ndërkaq Çoçlli ka zgjedhur lojtarët më të mirë që ka në dispozcion, duke qenë se merkatoja e gjrikoastritëve është bllokuar.

Formacionët zyrtare:

Luftëtari: Qyrani, Dragoshi, Isufi, Kukaj, Dushkaj, Açka, Qato, Puci, Lika, Çela, Oshafi.

Kukësi: Xhika, Lulaj, Teqja, Obanor, Musta, Musolli, Limaj, Ethemi, Gavazaj, Abazaj, Shkurtaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE