Connect with Us

Premtimi epik i ish-presidentit të Interit/ Ja çfarë do të bëjë nëse fitojnë titullin

Seria A

Premtimi epik i ish-presidentit të Interit/ Ja çfarë do të bëjë nëse fitojnë titullin

Publikuar

-

Massimo Moratti nuk mund të qëndrojë larg Interit dhe shpreson që ekipi i tij i zemrës të arrijë të fitojë titullin kampion këtë sezon. Ish-presidenti legjendar i klubit zikaltër ka dhënë një prononcim për Il Giorno, aty ku jep një premtim, thur elozhe për Antonio Conten dhe analizon ecurinë e Interit.

“Jam gati të lë cigaren nëse Interi fiton titullin. E bëj këtë sakrificë dhe pres që ekipi të më dhurojë emocione. Duhet të kemi edhe pak fat në fitimin e titullit. Skuadra është, gjithashtu edhe trajneri. Antonio Conte është i aftë, pres një fazë të dytë emocionuese dhe një mbyllje siç duam ne tifozët.

Trajneri vendos zemër dhe pasion në punën e tij, teksa po ia del të marrë maksimumin nga të gjithë lojtarët. Është edhe shumë kompetent. Shpresoj që Interi të rikthehet te fitimi i trofeve, do të hiqja dorë nga pirja e cigares për këtë“, përfundon Moratti.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Anulimi i sezonit të Serisë A do të ishte një katastrofë”, Igli Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Nëse sezoni aktual i Serisë A anulohet për shkak të shpërthimit të koronavirusit do të ishte një “katastrofë”, sipas drejtorit sportiv të Lazio, Igli Tare. Kampionati italian është pezulluar pafundësisht për shkak të krizës Covid-19, me lojtarët dhe stafet nga të gjitha klubet që janë në izolim në përputhje me rregullat e reja të qeverisë. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Publikuar

-

Nga

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit i duan historitë me prapaskena dhe që tregojnë kampionët e hershëm, Kasano e ka shfrenuar imagjinatën, duke e shpikur vetë një të tillë. Po humbisnim 1-0 kundër Deportivos. Ata […]

LEXO TE PLOTE