Connect with Us

Realizoi golin e fitores ndaj Bylisit, Ngo i befason të gjithë me deklaratën

Sport

Realizoi golin e fitores ndaj Bylisit, Ngo i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Majkëll Ngo realizoi golin e fitores në sfidën e sotme ndaj Bylisit, duke i dhënë 3 pikë të arta Tiranës. Në prononcimin pas ndeshjes për emisionin “Gol pas Goli”, sulmuesi anglez foli në lidhje me këtë triumf, duke u shprehur:

E preke topin me dorë?

Nuk e mbaj mend nëse e preka topin me dorë, ajo që duheshe është vetëm goli. Ishte një skenë, thjesht pashë topin, pashë 10 lojtarë thashë të marr topin dhe ta shtyj me gjithë lojtarët në rrjetë. Kaq ishte e gjitha.

A je i kënaqur me atë që dhe sot në fushë?

Faza përgatitore në Antalia, ndryshimi i orarit, udhëtimi, ri ambientimi, ndikuan pak sot. Jam i mendimit se ne Antalia kam qenë më mirë, më në formë se sot. Dua të them që Tirana është një skuadër që i dominon kundërshtarët. Në aspektin personal pres të jem më lartë.

Keni shënuar 1 gol më shumë se portieri i Bylisit Hidi, çfarë duhet të ndryshojë Tirana për të shënuar më shumë?

Ndjej se në pjesën e sulmit, ka raste kur je në pritje e shënon, duhet të jemi pak më krijues përpara, po të rri si numri 9 mund të shënoj 15 gola, nëse tërhiqem për të qenë më krijues, ndjej se mund të vijë më shpejt goli. Mendoj që bashkë me trajnerin Egbo dhe stafin duhet të improviziojmë më shumë. Duhet të krijojmë më tepër raste, u shpreh Ngo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: