Connect with Us

Rrëfimi unik/ Ja pse nuk e mora Messin tek Interi

Seria A

Rrëfimi unik/ Ja pse nuk e mora Messin tek Interi

Publikuar

-

Massimo Moratti kthehet te flasë dhe tregon disa prapaskena të merkatos, mes tyre mundësinë për të marrë Iniesta te Interi i tij dikur dhe Lionel Messi…

“Iniesta më pëlqente, e kam peng, por çfarëdo oferte që do të kisha bërë, Barcelona do të refuzonte. Nuk ishte çështje parash, por ata e donin te Barcelona futbollistin dhe nuk do ta lëshonin. Messi? E ndoqën scout të Interit në Botërorin U-18 dhe më thanë se kishte probleme me shëndetin dhe Barcelona po e ndihmonte dhe kuronte, duke u sjellë si babai me djalin e tij! Sapo mora vesh këtë gjë, i thashë lëreni, nuk do ta marrim… Ishte çështje morali dhe njerëzore!”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tifozët e Milanit e teprojnë, i urojnë vdekjen ose coronavirusin ish-yllit të tyre

Publikuar

-

“Astori vdiq keq… Ishalla sa më shpejt e shoqëron! Kopil famëkeq!”… Ka qenë ky mesazhi që një tifoz (pseudo më saktë) i ka dërguar Patrick Cutrones pas ndeshjes Fiorentina-Milan në Firence, ku sulmuesi i bë pjesë e episodit të penalltisë së fituar ndaj Romagnolit. Episod që vendosi ndeshjen pasi nuk ishte 11-të metërsh por më […]

LEXO TE PLOTE