Connect with Us

Triumfi dramatik, Tirana festë të çmendur në dhomat e zhveshjes

Sport

Triumfi dramatik, Tirana festë të çmendur në dhomat e zhveshjes

Publikuar

-

Tirana mposhti me rezultatin 2-1 Bylisin ditën e sotme, duke siguruar kështu fitoren e 4-t radhazi në kampionat.

Që nga koha kur drejtimin e ekipit e ka marrë Emanuel Egbo, skuadra ka marrë 4 fitore radhazi, duke u futur bindshëm në luftën për titull.

Ditën e sotme gëzimi për fitoren e arritur ka qenë shumë e madhe, kjo edhe për faktin se u arrit në minutën e fundit të ndeshjes, falë një goli të shënuar nga Ngo.

Pikërisht edhe festa në dhomat e zhveshjes ka qenë e madhe, teksa në një foto të shkrepur nga Ngo futbollistët duken shumë të gëzuar për këtë fitore të arritur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Publikuar

-

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e afërt, duke kaluar kohë të bukura me ta. Kristal Abazaj dhe Albi Doka janë shokë të ngushtë prej vitesh dhe herë pas here kalojnë kohë me njëri-tjetrin. Mesa duket […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE