Connect with Us

Tronditet familja e futbollistit të njohur/Zezak i ndyrë, kjo është dita e fundit e jetës tënde

Premier Liga

Tronditet familja e futbollistit të njohur/Zezak i ndyrë, kjo është dita e fundit e jetës tënde

Publikuar

-

Fjalë kërcënuese dhe një letër që nuk lë hapësira për interpretime. Familja e Kompany ka mbetur e tronditur nga ajo që ka ndodhur të martën në mbrëmje.

Sipas The Sun, babai i lojtarit ka marrë kërcënime të rënda dhe jeta e tij duket se është në rrezik. Një lajm shumë i keq për mbrojtësin belg, i kthyer në Anderlecht për të luajtur akoma pas sezoneve fituese te Manchester City.

Të martën, 72-vjeçari Pierre Kompany ka marrë një letër me shkrim dorë të ndotur me jashtëqitje. Përmbajtja e saj kishte kërcënime me vdekje: “Kjo është dita e fundit e jetës tënde, zezak i ndyrë. Por më parë lëpije këtë mut”.

Babai i mbrojtësit ka marrë menjëherë në telefon policinë dhe ekspertët e dezinfektimit, pasi ka gjetur një pluhur të bardhë të dyshimtë në pako.

Brenda letrës kishte edhe një fotografi të zotërisë Pierre me një shënjestër të vizatuar në ballë. Një frikë e madhe për babanë dhe djalin.

Dy vite më parë, Pierre ka fituar zgjedhjet në Ganshoren dhe është bërë kryebashkiaku i parë me ngjyrë në historinë e Belgjikës. Pasi ka hapur pakon, ai dhe tre punonjës të bashkisë janë vendosur në karantinë për disa orë, pasi policia ka dyshuar se mos bëhej fjalë për antraks.

Katër burrat kanë bërë menjëherë një dush dhe janë ndërruar para se pluhuri të dërgohej për t’u analizuar. Kryebashkiaku ka postuar një imazh të letrës bashkë me një mesazh në Twitter:

“Kam denoncuar se kam marrë këtë paketë. I ftoj të gjithë që të jetojnë bashkë në paqe çdo moment. Njerëzia duhet të fitojë. Hetimet po vazhdojnë dhe të gjithë janë të sigurt”.

Një episod i shëmtuar që mban djalin Kompany në tension pikërisht tani që ishte kthyer në Belgjikë dhe ishte ribashkuar me babanë pas shumë viteve të kaluar në Angli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Ish-ylli i Barcelonës po shkëlqen këtë sezon, i habit të gjithë me deklaratën e tij/ Mund të shisja drogë…

Publikuar

-

Ylli i Premier Leagues, Adama Traore, ka treguar historinë e tij të dhimbshme të fëmijërisë. Sulmuesi i krahut ka treguar për fëmijërinë e tij dhe kohën kur ishte në Barcelonë. Ai ka treguar se kur ishte në Spanjë mund të bëhej pjesë e getove dhe të shiste drogë. “Unë, vëllaim im dhe disa shokë domenikianë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Katon i kuq, penallti dhe 3 gola/ Guardiola dhe djemtë e tij dalin me kokën lartë nga “Bernabeu”

Publikuar

-

Manchester City ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në “Santiago Bernabeu” ndaj Real Madrid, duke hedhur një hap të sigurt drejt çerekfinaleve të Champions League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi 2-1 në Madrid, duke përmbysur disavantazhin pas golit të Isco. Gabriel Jesus dhe De Bruyne me 11-metërsh i dhanë fitoren “Citizens” në […]

LEXO TE PLOTE