Connect with Us

Vëllai i Paul Pogba fut në sherr dy skuadra spanjolle, ja cila është arsyeja

Sport

Vëllai i Paul Pogba fut në sherr dy skuadra spanjolle, ja cila është arsyeja

Publikuar

-

Vëllai më i madh i Paul Pogba, Mathias, 29 vjeç, e ka futur veten në një rrëmujë të madhe transferimi në ligën e katërt spanjolle. ku do klube pretendojnë se kanë kartonin e tij.

Ekipi i Lorca-s në një postim në Tëitter pretedon se ka transferuar futbollisin francez, ndërkohë ekipi ku luante deri pak ditë më parë, Manchego, mohon se Mathias ka arritur marrëveshje me Lorca-n.

“Lojtari, sot, vazhdon të ketë një kontratë të vlefshme me klubin tonë. Siç kemi bërë, ne gjithmonë do të mbrojmë të drejtat dhe interesat e Manchego Ciudad Real CD”, shkruhet në faqen zyrtare të klubit të kategorisë katërt në Spanjë.

Deri tani nuk ka asnjë reagim zyrtar nga Mathias Pogba, ndërsa dy klubet nuk kanë edhe shumë kohë deri në fund të merkatos për të gjetur një zgjidhje të kënaqshme për të dy palët. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

FOTO/ Kukësi nuk ndalon punimet për stadiumin e ri, shikoni si duket aktualisht

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht masave të ashpra kufizuese për të mbrojtur qytetarët prej koronavirusit, punimet për stadiumin e ri të Kukësit vazhdojnë, por me ritme të ngadalta. Në një njoftim të klubit verilindor bëhet me dije se ritmi i punimeve për stadiumin e ri të nënkampionëve të Shqipërisë po vazhdojnë me staf dhe orar të kufizuar. Situata e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kaos për pagat e Vllaznisë, Kryetarja e Këshillit akuzon për manipulim

Publikuar

-

Nga

Klubi i Vllaznisë është një nga të shumtët që nuk janë privatizuar dhe vazhdojnë të vuajnë keqmenaxhimin e bashkive. Prej muajsh lojtarët dhe punëtorët e klubit nuk po paguhen dhe është krijuar një situatë shumë e vështirë, në një periudhë kur paratë janë një nevojë urgjente në situatën që është shkaktuar nga përhapja e koronavirusit. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Na shoqëroi policia, ëndrra imë të luaj për…”, rrëfehet Tuci: Na thonë “banda e shqiptarëve”

Publikuar

-

Nga

Një nga të ftuarit e shumtë në emsionin “FanZone” ishte sulmuesi i Shqipërisë U-21, Indrit Tuci, i cili është pjesë e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci, ku luajnë gjithashtu Uzuni, Mersinaj, Çokaj dhe Lirim Kastrati. “Për momentin, ndodhem te shtëpia ime, në Laç. Sapo kam ardhur nga Zagrebi, ku sapo ka rënë edhe tërmeti. Kontaktova […]

LEXO TE PLOTE