Connect with Us

A do të donte të drejtonte Kosovën një ditë?/ De Biasi jep përgjigjen e papritur

Sport

A do të donte të drejtonte Kosovën një ditë?/ De Biasi jep përgjigjen e papritur

Publikuar

-

Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka shprehur hapur dëshirën që një ditë të drejtojë kombëtaren e Kosovës… “Kurrë mos thuaj kurrë!”, ka qenë komenti i tij i pyetur mbi këtë mundësi, teksa për momentin është ende pa ekip dhe në negociata për të marrë kombëtaren e Iranit.

Aktualisht, cikli i Kosovës udhëhiqet nga Challandes, teksa fokusi është në gjysmëfinalen e playoff të Nations League ndaj Maqedonisë së Veriut në Shkup dhe në finale kundër Bjellorusisë ose Gjeorgjisë, në sajë të rezultatit të ndeshjes mes këtyre dy ekipeve.

Në rast triumfi, Kosova do të shkonte në Euro 2020 për të parën herë në histori.

“Për sa i përket pyetjes nëse do drejtoj ndonjëherë në të ardhmen kombëtaren e Kosovës mendoj se Kosova ka shumë lojtar të talentuar, dhe do të thoja se kurrë mos thuaj kurrë”, tha De Biasi.

De Biasi e drejtoi Kombëtaren e Shqipërisë në 51 ndeshje dhe arriti t’i fitojë 19 prej tyre, 10 i barazoi dhe 22 i humbi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: