Connect with Us

Aksioni “Tika-Taka” i skaudrës së Gjilanit ndaj ekipit rus po bën xhiron e internetit

Sport

Aksioni “Tika-Taka” i skaudrës së Gjilanit ndaj ekipit rus po bën xhiron e internetit

Publikuar

-

Skuadra e Gjilanit ka triumfuar minimalisht përballë rusëve të Yenisey Krasonyarsk në miqësoren e zhvilluar këtë të mërkurë në Antalia të Turqisë.

Golin e vetëm në këtë përballje e realizoi sulmuesi malazez i ardhur në afatin kalimtar të janarit Darko Nikaç në pjesën e parë të lojës,s hkruan Gazeta Sheshi.

Në përgjithësi skuadra e Gentjan Mezanit ishte dominuese në këtë duel dhe krijoi raste të pafundme, por që topin nuk e dërguan më shumë se njëherë në kornizën e portës.

Një aksion model ‘kuqebardhët’ e ndërtuan në minutat e fundit të ndeshjes me 30 pasime, por që në fund aksioni nuk i finalizua për pak centimetra.

Më poshtë e keni edhe videon e këtij aksioni:

http://www.gazetasheshi.com/ky-ishte-aksioni-tika-taka-i-gjilanit-me-30-pasime-qe-nuk-perfundoi-per-pak-ne-porte-video/?fbclid=IwAR0fIiXYzR1MerzZ2p1hlYMPisH3KeBRUjGX-E261Mrv-eIoQ00teQUorcg

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: