Connect with Us

As Bayern dhe as Barcelona/ Zbulohet destinacioni i ri i Coutinhos

Premier Liga

As Bayern dhe as Barcelona/ Zbulohet destinacioni i ri i Coutinhos

Publikuar

-

Philippe Coutinho është duke menduar për destinacionin e tij të radhës, pasi raportohet se Bayern Munich ka vendosur t’i japë fund aventurës mes brazilianin. Sipas “Bild”, klubi bavarez ka vendosur të mos ushtrojë opsionin për blerjen e futbollistit në pronësi të Barcelonës.

Në fakt, Coutinho është përfolur fuqishëm për një rikthim të mundshëm në Premier League me Tottenham, Manchester United dhe Chelsea si destinacione të mundshme, madje pa përjashtuar edhe shtëpinë e tij të mëparshme: Liverpool.

Ndërkohë që nuk ka ende sinjale zyrtare me ekipin e tij të ardhshëm, disa spekullime të fundit e lidhin brazilianin me Arsenal. Menaxheri i Coutinho është një biznesmen i njohur Iranian, Kia Joorabchian, tifoz i vjetër i Arsenal, gjithashtu i famshëm për transferimin e Carlos Tevez dhe Javier Mascherano te West Ham.

Në fakt, raportimet bëjnë me dije se diktati i mëparshëm i Wenger nuk i ka mundësuar menaxherit Iranian të ushtrojë aktivitetin e tij te “Topçinjtë”, por tashmë me francezin e larguar dhe emërimin e Edu Gasper të emëruar në rolin e drejtorit teknik, pikërisht me ndërhyrjen e Joorabchian, ky i fundit mund të favorizojë afrimin e Coutinho te Arsenal.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: