Connect with Us

Dikur kampion bote me Gjermaninë, sot i habit të gjithë me ekipin e ri

Sport

Dikur kampion bote me Gjermaninë, sot i habit të gjithë me ekipin e ri

Publikuar

-

Lukas Podolski i jep fund aventurës në Japoni te Vissel Kobe dhe rikhthet në Turqi, këtë herë tek ekipi i Antalyasporit.

Ish-kampioni i botës me Gjermaninë në vitin 2014, ka qenë edhe më parë pjesë e superligës turke me ekipin e Galatasarayit për dy sezone, më pas u transferua në Japoni dhe tani ka vendosur të rikthehet sërish në Europë.

Podolski është një lojtar me shumë eksperiencë, që pritet t’i japë një dorë ekipit turk në arritjen e objektivave për këtë sezon. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Moderatorja e Supersportit iu bën të harroni koronavirusin, shfaqet në emision thuajse e zhveshur

Publikuar

-

Nga

Lei Kraja është një nga gazetaret e reja sportive të Supersportit, e cila po angazhohet gjithmonë e më shumë dhe tërheq vëmendjen e tifozëve me paraqitjen e saj. Sot, teksa po moderonte emisionin e saj të zakonshëm në “Supersport”, bukuroshja është shfaqur tejet provokuese. Lei ka veshur një fustan me dekolte shumë të hapur, ku […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Afrikanët e Superiores në vështirësi ekonomike, nuk do e besoni kush iu vjen në ndihmë

Publikuar

-

Nga

Abraham Aleçenu ëhstë një nga lojtarët e huaj që ka luajtur me shumë skuadra në vendin tonë. E madje ka fituar edhe shumë tituj kampionë dhe është deir më tani një nga lojtarët e huaj nga më të sukseshmit në vendin tonë. Pot, si pjesë e Sindkatës së Futbollistëve profesionistë Shqipëtarë, Abraham ka marrë një […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

E bujshme/ Mauro Ikardi pranë transferimit te Real Madridi

Publikuar

-

Nga

Mauro Icardi është rikthyer edhe një herë në radarin e Real Madridit, raporton Mundo Deportivo. Duket se Los Blancos janë në dijeni se Lautaro Martinez do të kalojë te Barcelona dhe po shikojnë opsione të tjera. Zinedine Zidane e ka vlerësuar sulmuesin argjentinas si më të mirin në treg dhe po tenton të marrë atë në […]

LEXO TE PLOTE