Connect with Us

E bujshme/ Maradona gati të marrë drejtimin e kombëtares komuniste

Sport

E bujshme/ Maradona gati të marrë drejtimin e kombëtares komuniste

Publikuar

-

Legjenda e futbollit aergjentinas, Diego Armando Maradona, ka udhëtuar për në Venezuelë për të vizituar mikun e tij dhe presidentin Venezuelës, Nicolás Maduro.

Maradona, i cili e ka quajtur veten “ushtar” të Maduros, ka mbështetur publikisht disa politikanë të “Lëvizjes Bolivariane”, duke përfshirë edhe paraardhësin e Maduros, të ndjerin Hugo Chávez, dhe ish-liderin kuban të ndarë nga jeta, Fidel Castro, imazhin e të cilit Maradona e ka bërë tatuazh në këmbën e tij.

Venezuela është në kërkim të një trajneri për përfaqësuesen e futbollit, disa javë pasi trajneri i kombëtares, Rafael Dudamel, ka dhënë dorëheqjen. Prania e Maradonës në Caracas të bën të mendosh se ka të bëjë pikërisht me këtë çështje, pra me emërimin e tij të mundshëm trajner i kësaj skuadre.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: