Connect with Us

E çuditshme/ UEFA “detyron” Milanin t’i japë yllin e madh Interit

Seria A

E çuditshme/ UEFA “detyron” Milanin t’i japë yllin e madh Interit

Publikuar

-

Interi po vazhdon të punojë me merkaton e janarit në Itali, teksa mbetet ende në pritje të një përgjigje nga Giroud dhe Eriksen. Por sipas asaj që raportojnë mediat italiane, një tjetër pistë hapet për këtë skuadër.

Këtë herë për të gjetur një lojtajr që ndodhet shumë afër tyre, në Milano. Bëhet fjalë për Calhanoglu, yllin turk të Milanit, që po i zhgënjen tifozët kuqezinjë për performancat deri tani. Nga ana tjetër blerja e Ibrahimoviç rrezikon pabarazi të reja buxheta që mund të sjellin saksione të tjera sa i përket Fair Play Financiar nga UEFA.

Për këtë arsye Milani duhet të bëj 1-2 shitje deri në përfundimin e merkatos të janarit. Zikaltërit janë duke e monituar situatën për të tentuar Calhanoglu, ndërsa në orët e ardhshme mund të kemi edhe zhvillime të bujshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: