Connect with Us

E mbani mend këtë lojtar?/ Tani do të rikthehet te gjigandët e Europës

Premier Liga

E mbani mend këtë lojtar?/ Tani do të rikthehet te gjigandët e Europës

Publikuar

-

Dëmtimi i Marcus Rashford i cili do të mungojë minimalisht 6-javë, ka bërë që Manchester United të hidhet në merkato për të gjetur një sulmues.

Djajtë e Kuq po shikojnë për alternativa me kosto të ulët dhe një emri më i fundit që ka dalë në skenë ka të bëjë me një rikthim të bujshëm.

Pas 11 vitesh, në “Old Trafford” mund të rikthehet Carlos Tevez. Apashi cili ka qenë pjesë e United nga 2007-ta deri në 2009-ën për t’u transferuar më pas te rivalët e Manchester City-t, është një njohës i mirë i kampionatit anglez dhe pavarsisht se pas disa muajsh do të mbushë 36-vjeç, eksperienca e tij mund t’i shërbejë shumë United-it për disa muaj.

Aktualisht Tevez është nën kontratë me Boca Juniors deri në verën e ardhshme por thirrjes së United ai është gati t’i përgjigjet pozitivisht dhe të rikthehet në Angli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: