Connect with Us

E rrallë/ Lojërat Olimpike rezikojnë të mos zhvillohen për arsyen e veçantë

Të tjera

E rrallë/ Lojërat Olimpike rezikojnë të mos zhvillohen për arsyen e veçantë

Publikuar

-

E pazakontë por e vërtetë! Planet e organizatorëve të “Tokyo 2020” për Lojërat Olimpike janë cenuar nga mungesa e reshjeve në këtë dimër “të nxehtë”.

“Kjo është hera e parë që ne nuk kemi grumbulluar dëborë në fillim të vitit. Kjo ishte mundësia jonë për ta bërë të njohur dëborën e Minamiuonumas në mbarë botën, por …”, – deklaroi një zyrtar lokal për këtë javë për gazetën Mainichi, që i bën jehonë problemit.

Deri të martën kishte rënë vetëm 15 centimetra dëborë në ambientet e depozitimit të qytetit, ndërsa një vit më parë ishte regjistruar 1.5 metra.

Plani i hartuar nga organizatorët e “Tokio 2020” ishte që që Minamiuonuma të ruante rreth 5 metra dëborë midis fundit të dimrit dhe fillimit të Lojërave Olimpike, për ta transportuar më pas në kontejnerë të ftohur me tren ose kamion në ambientet olimpike të futbollit dhe basketbollit në Saitama (në veri të Tokios).

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Super Liga

Video: Partizani-Bylis, rihapet takimit/ Ballshiotët tundin rrjetën

Publikuar

-

Në “Air Albania” po luhet supersfida mes Partizanit dhe Bylisit e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Kampionët në fuqi të Superiores do të kërkojnë të përfitojnë nga humbja e Kukësit në sfidën ndaj Tiranës, për t’iu afruar sa më shumë kreut. Kronologjia e ndeshjes: 4’ GOOOL Partizani, shënon Kordeiro. Telushi hedh një […]

LEXO TE PLOTE

Sport

RTSH i surprizon të gjithë, zbulohet sfida që do të transmetojë pa pagesë

Publikuar

-

Nga

Kategoria e Parë do të luajë sot javën e 17-të të saj. I gjithë Grupi do të zbres në fushë për të luajtur ndeshjet e radhës, ndërsa Grupi B do të luajë ditën e nesërme. RTSH do të sjell në ekranin e teleshikuesve shqiptar supesfidën mes Kastriotit kryesues dhe Erzenit. Një ndeshje që do të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Trukimet na turpërojnë vendin”, Emanuela Rusta rrëfim special për median franceze

Publikuar

-

Nga

Emanuela Rusta ësh të bërë një protago niste e padiskutueshme në botën e futbollit në vendin tonë. Gjyqtarja nga Elbasani është bërë e para femër shqiptare që ka marrë stemën e FIFA-s. Një personazh shumë i dashur, që i ka bërë të gjithë për vete në botën e egër të futbollit në vendin tonë, ku […]

LEXO TE PLOTE