Connect with Us

Formacioni më i mirë i javës përbëhet thuajse i gjithi nga Skënderbeu dhe Luftëtari

Sport

Formacioni më i mirë i javës përbëhet thuajse i gjithi nga Skënderbeu dhe Luftëtari

Publikuar

-

Superiorja e ka mbyllur javën e 18 të saj, pas pushimeve të dimrit. Një nga surprizat më të mëdha ishte në Gjirokastër, atje ku djemtë e rinjë arritën që të ndalnin ekipin më të mirë në kampionatin shqiptar sa i përket cilësive individuale, Kukësin.

Pikërisht për këtë arsye nuk mund të mungonin tre futbollistë prej kësaj skuadre në formacionin e javës të ideuar nga “Sport Ekspres”, pasi përtej rezultatit të marrë që është vetëm një pikë, arritën të barazonin vlerën e investimeve të mëdha vetëm me djemtë e rinjë. Nga ana tjetër shumë protagonistë ka edhe nga Skënderbeu që u tregua heroik në atë përmbysje ndaj Partizanit në shifrat 3-2. /Sport Ekspres/

Formacioni i javës: Koliçi(Skënderbeu), Açka(Luftëtari), Isufi (Luftëtari), Turkaj(Laçi), Ndecky(Skënderbeu), Shehu(Laçi), Bregu(Skënderbeu), Hygor(Vllaznia), Kale(Tirana), Lika(Luftëtari), Krasniqi(Skënderbeu)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: