Connect with Us

Gazetarja e njohur tallet keq me Enea Jorgjin: Arbitri më i mirë shqiptar ky, imagjinoni më të keqin

Sport

Gazetarja e njohur tallet keq me Enea Jorgjin: Arbitri më i mirë shqiptar ky, imagjinoni më të keqin

Publikuar

-

Qeqa Krelani, komentatorja e njohur sportive në Kosovë, është nga ato që ndjekin me shumë interes rregullish edhe kampionatin shqiptar të futbollit. Kështu, ajo ka qenë dje para ekranit duke parë ndeshjen mes Tiranës dhe Bylisit, që u mbyll mes polemikave për shkak të golit të Ngo të lejuar nga Enea Jorgji.

Komentatorja nuk ka kursyer ironinë ndaj Jorgjit duke shpjeguar atë që po ndodhte në fushë. “3 pikë shumë të rëndësishme për Tironën. Me titull Enea Jorgji – gjyqtari më i mirë në Shqipëri – herë herë edhe me vepra”, shkruante ajo në Instagram në videon që postoi ndërsa dëgjohej edhe një koment për paraqitjen e tij mes Krelanit dhe mikeshave të saj që po ndiqnin ndeshjen.

“Enea Jorgjin e kemi arbitrin më të mirë shqiptar” dëgjohet komenti në sfond në këtë video dhe përgjigja mes të qeshurave: “Domethënë kjo po mendon si i bie më i keqi, e kundërta”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: