Connect with Us

Luftëtar i bukur me gjirokastritë, ja sa lojtarë vendas ishin në fushë ndaj Kukësit

Sport

Luftëtar i bukur me gjirokastritë, ja sa lojtarë vendas ishin në fushë ndaj Kukësit

Publikuar

-

Në katër sezone radhazi në elitë, Luftëtari është bazuar më tepër te thithja e elementëve jashtë Gjirokastrës. Një politikë që deri diku i ka dhënë të drejtë për rezultatet në dy sezonet e para.

Mirëpo, qyteti që ka një traditë të madhe në futboll, nuk mund të mbetej pa asnjë lojtar vendës. Në barazimin e djeshëm ndaj Kukësit, te Luftëtari kanë diçka që mund të krenohen.

Pas shumë vitesh, 90-minutëshin e mbyllën plot pesë lojtarë gjirokastritë. Avernold Qyrani në portë dhe Stiven Puci në mesfushë e nisën si titullarë, ndërsa nga stoli u futën në pjesën e dytë Ardit Ziaji, Alvi Ahmetaj dhe Serxhi Emini, me këtë të fundit vetëm 17 vjeç dhe që dje debutoi në Superiore me fanellën bluzi.

Të pestë janë produkt i akademisë dhe këtë sezon kanë mundësinë të afirmohen, ndërsa dje treguan se kanë cilësi dhe për më tepër luajtën si të barabartë ndaj ekipit më të mirë të kampionatit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: