Connect with Us

Merkato: Barcelona piketon “ujkun” e golave, ai jep “OK”

La Liga

Merkato: Barcelona piketon “ujkun” e golave, ai jep “OK”

Publikuar

-

Dëmtimi serioz i Luis Suarezit, që do të qëndrojë larg fushave të blerta për rreth 4 muaj, i ka detyruar drejtuesit e Barcelonës të vështrojnë nga merkatoje, për afruar një lojtar goli, që do të zgjidhte “hallet” e “blaugranave” në fazën sulmuese. Emri i piketuar është sulmuesi i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, i cili mësohet se ka dhënë miratimin e tij për një transferim të mundshëm në “Camp Nou”.

Nënshkrimi me 30-vjeçarin gabonez, në fakt, nuk është i lehtë, sepse ai është “ylli” i Arsenalit dhe klubi londinez nuk dëshiron të humbasë një nga asetet e tij më të çmuara. Është në një situatë shumë e komplikuar dhe është e vështirë për tifozët e “Topçinjve” të kuptojnë transferimin e tij.

Arsenali është i dhjeti në Premier League, 34 pikë pas liderit, Liverpoolit. Performanca e dobët në pjesën e parë të sezonit ka shkaktuar tashmë shkarkimin e Unai Emery dhe nënshkrimin me trajnerin emergjent, Mikel Arteta, ish-in e Arsenalit, i cili ishte në stafin teknik të Pep Guardiolës te Manchester City.

Shkurt, situata e klubit anglez nuk është më e përshtatshme për të lejuar shitjen e “yllit” të tij. Sidoqoftë, sulmuesi nga Gaboni e ka marrë shumë seriozisht largimin e tij pas interesimit të Barçës. Në këtë kuptim, sektori teknik i Barcelonëm e njeh në mënyrë të përkryer situatën sportive dhe kontraktuale të Aubameyangut, kështu që do të ketë përpjeke për të bërë të mundur blerjen e tij. Sulmuesi ka kontratë me Arsenalin deri në verë të vitit 2021.

Në këtë rast, është thelbësor qëndrimi që do të mbajë vetë lojtari, i cili është edhe kapiten i skuadrës, që do të thotë se me këtë përgjegjësi që ka te “Topçinjtë” duhet të matet mirë për çdo lëvizje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: