Connect with Us

Merkato: Interi dhe Napoli përgatisin shkëmbimin e bujshëm

Seria A

Merkato: Interi dhe Napoli përgatisin shkëmbimin e bujshëm

Publikuar

-

Interi po mendon të largojë sërish Matteo Politanon pas dështimit të shkëmbimit me Romën për Spinazzolan. Ideja e shkëmbimit të lojtarit nuk është fshirë nga drejtuesit zikaltër, por këtë herë destinacioni është i ri dhe larg kryeqytetit.

Ata kanë biseduar me Napolin dhe po mundohen të ndërrojnë lojtarin e tyre me Allan. Mesfushori ka probleme te napolitanët, ndërsa marrëdhëniet e tij me presidencën janë të krisura që prej përplasjes fizike që italiani pati me djalin e presidentit De Luarentiis.

Situata mbetet e nxehtë dhe mediet italiane bëjnë me dije se Politano mund të përdoret për të arritur te Allan. Conte e dëshiron lojtarin e Gennaro Gattusos, ndërsa Rino dëshiron më shumë një “ushtar” si lojtari i Interit se sa një “gjeneral” si Allan në grupin e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE