Connect with Us

Merkato: Interi i çudit të gjithë, largon transferimin e bujshëm

Seria A

Merkato: Interi i çudit të gjithë, largon transferimin e bujshëm

Publikuar

-

Inter zyrtarizoi ditën e sotme afrimin e Victor Moses, që duket se ka sjellë pasoja. Themi këtë gjë, pasi nga zikaltrit pritet që të vijë edhe largimi i parë i bujshëm. Bëhet fjalë për Lazaron, i cili është vetëm një hap kalimit te Newcastle.

Mbrojtësi do të firmosë deri në fund të sezonit me “qymyrxhinjtë”, ku do të kalojë në formë huazimi me të drejtë blerje. Inter do të përfitoje 1.5 milion euro për huazimin dhe 23.5 milionë të tjerë, nëse Newcastle vendos ta blejë Lazaron. Ky i fundit erdhi me bujë në verë nga Hertha Berlin, por nuk arriti thuajse për asnjë çast të linte gjurmë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tifozët e Milanit e teprojnë, i urojnë vdekjen ose coronavirusin ish-yllit të tyre

Publikuar

-

“Astori vdiq keq… Ishalla sa më shpejt e shoqëron! Kopil famëkeq!”… Ka qenë ky mesazhi që një tifoz (pseudo më saktë) i ka dërguar Patrick Cutrones pas ndeshjes Fiorentina-Milan në Firence, ku sulmuesi i bë pjesë e episodit të penalltisë së fituar ndaj Romagnolit. Episod që vendosi ndeshjen pasi nuk ishte 11-të metërsh por më […]

LEXO TE PLOTE