Connect with Us

Skandali i radhës/ Policia zbarkon në dyert e Malagës, Sadiku e Bare drejt largimit

La Liga

Skandali i radhës/ Policia zbarkon në dyert e Malagës, Sadiku e Bare drejt largimit

Publikuar

-

Skandali i videos erotike të ishtrajnerit është vetëm një anë e medaljes në situatën e Malagës. Pasi ana tjetër, është një skandal që ka prekur presidentin dhe djemtë e tij. Mediat spanjolle kanë bërë me dije se dje në zyrat e klubit ku luajnë dy lojtarët e Kombëtares, Armando Sadiku dhe Keidi Bare, ka mësyrë policia dhe hetuesit në një çështje, e cila është tentuar të mbahet “top sekret”.

Drejtuesit – Nga sa është bërë me dije, presidenti Abdullah Al Thani dhe djemtë e tij, Naser, Najef dhe Rakan janë nën vëzhgim. Më tej, shtohet se të katërt drejtuesit e lartë të skuadrës spanjolle, janë caktuar që të dëshmojnë në gjyq në datën 18 shkurt të këtij viti. Pavarësisht kësaj, çështja nuk është zbardhur.

Ndërhyrja- Policia kombëtare ka bërë dje një ndërhyrje në zyrat e klubit në “La Rosaleda”, e cila i referohet një urdhri të gjykatës për ta bërë këtë gjë. Nga sa bëhet me dije, në zyrat e klubit janë mbledhur të gjithë dokumentet dhe provat e nevojshme për drejtimin e klubit nga Al Thani dhe djemtë e tij. Një skandal me karakter ekonomik që mund të sjellë edhe dënim të rëndë për Malagën, deri edhe në përjashtim. Në këtë rast, nëse do të ishte vendim drastik, Bare dhe Sadiku do të mund të deklaroheshin futbollistë të lirë.

Klubi – Malaga ka bërë një reagim në lidhje me këtë: “Klubi i futbollit Malaga kërkon të qartësojë atë që ndodhi në stadiumin ‘La Rosaleda’. Policia gjyqësore ka ardhur në zyrat e klubit për të kërkuar informacione në llogari të një çështjeje që është mbajtur sekret. Klubi ka bashkëpunuar gjatë gjithë kohës për çfarëdo kërkese që kanë pasur agjentët. Megjithatë, këto veprime nuk kanë cenuar funksionimin normal të klubit. Duam të falënderojmë agjentët për profesionalizmin dhe mirësjelljen e tyre kundrejt stafit tonë”, ka qenë deklarata e Malagas.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: