Connect with Us

Sulmuesi i tij nuk rresht së shënuari gola, Tare i bën dhuratën e madhe

Seria A

Sulmuesi i tij nuk rresht së shënuari gola, Tare i bën dhuratën e madhe

Publikuar

-

Ciro Immobile po zhvillon sezonin më të mirë të karrierës dhe po udhëheq Lazion drejt sukseseve në kampionat me golat e tij. 11-të ndeshje radhazi ka fituar ekipi kryeqytetas në Serie A, ndërsa sulmuesi italian ka shënuar 26 gola këtë sezon në të gjithë kompeticionet.

29-vjeçari kryeson renditjen e golashënuesve të Serie A dhe drejtuesit e Lazios janë gati t’i dhurojnë rinovimin e radhës. Lojtari i kombëtares italiane rinovoi për herë të fundit në tetor të vitit 2018 deri në verën e vitit 2023.

Lazio është e kënaqur me rendimentin e tij dhe ka përgatitur të zgjasë bashkëpunimin. TMW raporton se Igli Tare i ofron një zgjatje kontrate me një vit, pra deri në 2024, ndërsa rroga e Immobiles do të shkojë në 4 milion euro në sezon.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE