Connect with Us

Sulmuesit e tij humbin penalltitë, Guardiola merr vendimin shokues

Premier Liga

Sulmuesit e tij humbin penalltitë, Guardiola merr vendimin shokues

Publikuar

-

Humbja e penalltive nga ana e futbollistëve të Manchester Cityt është bërë shqetësuese për teknikun Pep Guardiola, ndërsa i fundit në radhë që ka gabuar nga 11 metrat ka qenë sulmuesi brazilian Gabriel Jesus në ndeshjen e kampionatit në mesjavë ndaj Sheffield United.

Vetë tekniku spanjoll u ndal gjatë në këtë aspekt pas përfundimit të takimit dhe tha se është shqetësuese që futbollistët e tij humbin kaq shumë penallti, ndërsa shtoi se po mendon për të gjetur një zgjidhje tjetër.

“Është shqetësuese, pasi shpesh gabojmë në momente të rëndësishme të ndeshjes. Po mendojmë për një zgjedhje tjetër dhe besoj se Ederson mund të jetë goditësi ynë i penalltive. Është gjuajtës i mirë dhe nuk i nxehet gjaku asnjëherë, ndaj mendoj se do të na ndihmonte”, deklaroi Guardiola.

Nëse trajneri spanjoll vendos t’ia besojë 11-metërshat gardianit brazilian, atëherë ky i fundit do të provojë të futet në listën e portierëve golshënues, si Higuita, Chilavert dhe Hans Jorge Butt, me këtë të fundit që spikati si ekzekutues penalltish.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: