Connect with Us

Takaj: Skënderbeu vazhdon projektin, ja për çfarë jemi duke luajtur tani

Sport

Takaj: Skënderbeu vazhdon projektin, ja për çfarë jemi duke luajtur tani

Publikuar

-

Fitorja me Partizanin, sigurisht që i ka gëzuar të gjithë në Korçë, e aq më tepore dhe presidentin Ardjan Takaj që vazhdon projektin e tij dhe ruan qetësinë vazhdimisht edhe kur skuadra nuk është brenda pritshmërive. Skënderbeu zhvilloi një lojë me grinte e në fund mori 3 pikët, ndërsa sipas presidentit të skuadrës korçare

Presidenti Ardjan Takaj, në një prononcim që ka dhënë për “Rtshsport”, ka pohuar: “Skënderbeu vazhdon projektin po punohet për të realizuar ato synime që ne si klub kemi. Më kënaq fitorja ndaj Partizanit, skuadra luajti mirë dhe tregoi se ka mundësi për të qenë aty ku ne të gjithë e duam, – tha Takaj.

Në lidhje me luhatjet që ka pasur skuadra, Takaj ka shtuar se: “Ka mungesë përqendrimi, e kemi thënë, si trajneri që është çdo ditë me skuadrën ashtu edhe unë. Ka djem të rinj në ekip që luajnë për herë të parë në Korçë, por edhe në Superiore. E rëndësishme është që ne dimë të reagojmë, luajmë mirë dhe marrim rezultat”, – tha ndër të tjera presidenti bardhekuq, Takaj.

Ndërkohë, Skënderbeu luan ndeshjen e radhës me Flamurtarin dhe ka mundësinë për revansh, duke synuar që të ngjitet edhe më sipër në tabelën e renditjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: