Connect with Us

Tashmë bëhet serioze/ Mourinho do me çdo kusht yllin shqiptar

Premier Liga

Tashmë bëhet serioze/ Mourinho do me çdo kusht yllin shqiptar

Publikuar

-

Tottenham kërkon me ngulm Vedat Muriqin. Mediat turke bëjnë me dije se Jose Mourinho e sheh si zëvendësuesin ideal të Harry Kane i cili ka pësuar një dëmtim të rëndë dhe do të qëndrojë disa muaj jashtë fushave, bomberin e përfaqësueses së Kosovës.

Muriqi është i lumtur për momentin te Fenerbahce por ai kurrësesi nuk do t’i thoshte jo një oferte nga Tottenham. Megjithatë problemi kryesor në këtë operacion merkatoje qëndron te shifra e lartë që kërkon Fenerbahce për kartonin e futbollistit.

Drejtuesit e klubit turk synojnë të përfitojnë 20 milionë paund nga shitja e Muriqit dhe për këtë arsye kanë refuzuar ofertën e parë të Spurs për lojtarin që ka qenë më e ulët.

Në këtë sezon të kampionatit turk i pari për të me fanellën e Fenerbahces, Muriqi ka realizuar deri tani 11 gola në 17 takime dhe ofertat në drejtim të tij janë të shumta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: