Connect with Us

“Tifozët e Tiranës të bezdisshëm, vetëm shajnë presidentin, të mos vijnë fare në stadium”

Sport

“Tifozët e Tiranës të bezdisshëm, vetëm shajnë presidentin, të mos vijnë fare në stadium”

Publikuar

-

Tirana ka arritur të fitojë me rezultatin 2-1 ndaj Bylisit, në stadiumin më të mbushur të kësaj jave në Superiore. Tifozët bardheblu ishin të pranishëm për të mbështetur ekipin e Egbos, që po i jep lumturi me rezultatet e marra.

Por për këta tifozë ka vend edhe për kritika, që vijnë nga Fatmir Mneri. Ky i fundit është shprehur te “Rubrika Sportive” se koret fyese dhe sharjet ndaj presidentit Halili janë të tepruara.

“Ai grupimi i tifozëve të Tiranës po kthehet i bezdisshëm. Po vazhdohet kot me ato koret kundër presidentit. Më mirë të mos vijnë fare në stadium, se është edhe grup i madh dhe e vështirë për t’u dalluar. Po sapo nisën ato sharjet kundër Halilit, erdhi edhe goli nga Bylisi. Kjo pasi ndikojnë tifozët te lojtarët e tyre, u reflekton ofendimi për njeriun që po u jep lekët”, ka thënë Mneri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: