Connect with Us

Video: I shënoi gol historik Realit, futbollisti habit me kërkesën e tij pas ndeshjes

La Liga

Video: I shënoi gol historik Realit, futbollisti habit me kërkesën e tij pas ndeshjes

Publikuar

-

Real Madrid vuajti të shënonte golin e parë, në fitoren 3-1 të Kupës së Mbretit, ndaj Unionistas. Pa ndonjë shkëlqim të madh, megjithatë të bardhët shijuan kualifikimin në raundin tjetër të këtij kompeticioni në Spanjë. Gareth Bale dhe James Rodríguez u kthyen në formacionin startues të Zidane. Të dy lojtarët treguan se mund të jenë pjesë e rëndësishme e galaktikëve dhe meritojnë më shumë minuta në këtë sezon.

Sidoqoftë, Álvaro Romero ishte lojtari, që e vodhi “skenën” në një moment, bashkë me duartroktijet e tifozëve. Në pjesën e dytë, Romero shfrytëzoi një gabim të mbrojtjes së “Los Blancos”, për të shënuar golin e nderit të Unionistas. Një gol historik, që fiksoi barazimin e përkohshëm të ndeshjes. Minutat kaluan dhe të bardhët ishin në gjendje ta kthenin rezultatin në favor të tyre.

Në fund të ndeshjes, që nuk do ta harrojë kurrë, Romero u intervistua nga gazetarët. 22-vjeçari nuk kishte ide më të mirë, sesa të përfitonte nga minutat e tij para kameras, për të kërkuar punë. Jo puno dosido, por si gazetar: “Unë po prezantoj veten. Si jeni, unë jam gazetar, në rast se ndonjë gazetë dëshiron të më punësojë mua…”, – tha lojtari 1.47 metër i gjatë me të qeshur. Romero e pranoi që Madridi ishte superior, por qëllimi i skuadrës së tij ishte të jepte gjithçka në fushë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: