Connect with Us

Ylli i Milanit braktis stërvitjen për një arsye të çuditshme

Seria A

Ylli i Milanit braktis stërvitjen për një arsye të çuditshme

Publikuar

-

Një lajm i çuditshëm vjen nga Milani. Lucas Paqueta ka refuzuar grumbullimin për ndeshjen kundër Brescias. Sulmuesi brazilian i ka kërkuar trajnerit Stefano Pioli që të mos e përfshijë në skuadër për ndeshjen e radhës në kampionatin italian.

Ai i kërkoi trajnerit të mos e thërrasë pas seancës së sotme stërvitore. Arsyetimi i tij nuk bëhet i ditur, por mendohet se 22-vjeçari e ka shpjeguar me një gjendje të keqe emocionale. Lojtari i ka thënë klubit se nuk ndihet gati për të zbritur në fushë.

Paqueta është një ndër emrat e përfolur në merkato. PSG do shërbimet e tij, ndërsa Milani nuk ka pranuar ofertën e parë. “Djalli” nuk është i kënaqur nga shifra e ofruar nga francezët dhe do më tepër se 20 milionë euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: