Connect with Us

Ashtu siç pritej/ Ibrahimovic shkakton “viktimën” e parë te Milani

Seria A

Ashtu siç pritej/ Ibrahimovic shkakton “viktimën” e parë te Milani

Publikuar

-

Ashtu siç edhe pritej, ardhja e Zlatan Ibrahimovic do të sillte edhe një largim të madh nga sulmuesit e Milanit për këtë sezon.

Si pasojë e transferimit të suedezit, Krzysztof Piatek do të jetë “viktima” e tij, pasi polaku tashmë është i detyruar të largohet.

Ibra ka zgjedhur Rafael Leaon si partner të tij të sulmit, duke detyruar Piolin të lërë në stol “pistoletën” polake.

I pakënaqur nga ky vendim, Piatek do të largohet nga kuqezinjtë brenda janarit, gjë që konfirmohet edhe nga babai i tij.

“Im bir ëshiron të jetë në formë për Euro 2020, ndaj nuk dëshiron të jetë rezervist, por të luajë si titullar. Nëse nuk mund ta bëjë te Milani, do ta bëjë diku tjetër. Ai është në shitje njësoj sikurse Paqueta, Suso e Calhanoglu. E ardhmja e tij do të vendoset javën që vjen”, tha babai i Piatek, për “Sportoëefakty”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: