Connect with Us

Barça e fiksuar pas yjeve të Interit/ Pas Martinez, kërkon edhe yllin tjetër

La Liga

Barça e fiksuar pas yjeve të Interit/ Pas Martinez, kërkon edhe yllin tjetër

Publikuar

-

Interi po kërkon në merkato një sulmues që të zëvendësojë Lautaro Martinezin nëse argjentinasi vendos të largohet që në merkaton e janarit nga zikaltërit, për të nisur një aventurë të re me Barcelonën.

Lautaro është i parapëlqyeri i drejtuesve katalanas për të mbushur boshllëkun që ka lënë dëmtimi i Luis Suarez. Barça ishte gati të paguante klauzolën prej 111 milionë eurosh të Martinezit në muajin qershor, por rrethanat e detyrojnë që të përforcojë sulmin që në janar.

Por, Barça nuk ka objektiv vetëm Lautaron te Interi. Sipas AS, pasi ka ngelur vetëm me 3 qendërmbrojtës pasi huazoi Todibon (Piqué, Umtiti dhe Lenglet), tashmë ka hedhur sytë te talenti zikaltër Alessandro Bastoni.

Duke qenë se ky operacion vështirë se mund të mbyllet në janar, gjithçka do të shtyhet për në verë dhe Marotta ka nisur të kërkojë edhe një zëvendësues në mbrojtje për Bastonin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona e përgjysmuar, shans ideal për Manajn

Publikuar

-

Nga

Barcelona e pagoi shumë shtrenjtë barazimin e arritur në “San Paolo” kundër Napolit. Ekipi katalanas u kthye nga Italia me dy lojtarë të pezulluar për shkak të kartonëve dhe një të dëmtuar. Vazhdojnë problemet për Kike Setienin, i cili duhet të bëjë “shpikje” për të ndërtuar një formacion. Serxho Buskets shkoi në Napoli me rrezikun […]

LEXO TE PLOTE