Connect with Us

“Cikalleshi i ri’ për sulmin e Partizanit, kampionët godasin në merkato

Sport

“Cikalleshi i ri’ për sulmin e Partizanit, kampionët godasin në merkato

Publikuar

-

Partizani prej kohësh është në kërkim të gjetjes së një “bomberi” dhe gjatë verës u afruan tre sulmues të huaj, por të gjithë bashkë kanë shënuar vetëm dy gola në kampionat. Duke ditur se tregu i huaj nuk afron lojtarë cilësor dhe të lirë në këtë periudhë, drejtuesit e Partizanit i kanë kthyer sytë nga vendi, duke shënjestruar elementë të perspektivës dhe me moshë të re.

Njëri prej tyre është 19- vjeçari i Besës së Kavajës, Tedi Cara, i cili u është bashkuar dje kampionëve në seancën stërvitore të paradites. Parimisht, dy klubet e kanë gjetur akordin që Cara të vishet i kuq dhe jo më kot dje është vënë në urdhrat e trajnerit Adolfo Sormani, i cili pasi ta vëzhgojë nga afër, do të japë edhe vlerësimin e tij.
Ai ka qenë gjithashtu pjesë e kombëtareve të moshave dhe me shumë mundësi në periudhën e dytë të sezonit do të mbajë veshur fanellën e kuqe. Parimisht, ky transferim quhet i mbyllur, por kanë mbetur për t’u përcaktuar edhe disa detaje mes presidentëve të dy klubeve, Gaz Demi dhe Nexhat Bizhdili, për formulën e kalimit nga Besa te Partizani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: