Connect with Us

Fitore e thellë për Dortmundin, 19-vjeçari më i famshëm shënon dy gola

BundesLiga

Fitore e thellë për Dortmundin, 19-vjeçari më i famshëm shënon dy gola

Publikuar

-

Haland është djaloshi që dashurohet nga e gjithë Europa, pasi nuk ndalet sa i përket golave të shënuara. Këtë herë sulmuesi norvegjez ka arritur të shënojë dopiet ënë fitoren me rezultatin 5-1 të Dortmundit ndaj Këln.

Një histori e njëjtë ashtu si edhe në debutimin e tij në ndeshjen paraardhëse, ku ndaj Augsburgut u fut si zëvendësues dhe shënoi tripletë. Këtë herë i futur në minutën e 65 në fushë, ka lënë sërish gjurmë me dopietën e tij. Për ta nisur me golin në minutën e 78, ku gjendej në vendin e duhur dhe nuk e kishte të vështirë për të shënuar. Akoma edhe më mirë do të bënte në të 87, ku ka dribluar portierin për të vulosur shifrat në 5-1.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Manuel Neuer nuk është portier normal, shihni se çfarë ka bërë gjatë ndeshjes së sotme (video)

Publikuar

-

Portieri i Bayern-it, Manuel Neuer, konsiderohet si një nga më të mirët në botë jo vetëm për ptitjet që bën, por edhe për daljet e herëpashershme nga porta, kur kthehet në një mbrojtës shtesë për ekipin. Një nga këto dalje është parë edhe sot në ndeshjen që Bayern ka fituar 4-1 në fushën e Koln-it. […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Lewandowski iu tregon targën Messit dhe Ronaldos/ Ja sa gola ka shënuar këtë sezon

Publikuar

-

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski, shënoi golin e 23-të në Bundesliga këtë sezon në takimin kundër Koln. Edhe pse parashikohej një transfertë delikate për bavarezët, bomberi polak hoqi çdo dyshim pas vetëm tre minutash lojë, duke shënuar një gol fantastik me të majtën. Ky gol, ishte i 40-ti në të gjitha kompeticionet për sulmuesin […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayerni shtyp Kolnin dhe rimerr vendin e parë/ Super rekord nga Lewandowski

Publikuar

-

Bayern Munich ka mposhtur 4-1 FC Koln në RheinEnergie Stadion, duke ruajtur kreun e vendit të parë. Bavarezët kanë rimarrë vendin e parë pasi i kishte parakaluar RB Leipzig një ditë më parë. Sfida filloi në mënyrën më të mirë të mundshme për miqtë, Robert Lewandowski ka shënuar golin e avantazht në minutën e 3′ […]

LEXO TE PLOTE