Connect with Us

Për një “like” bëhet nami/ Tifozët shpërthejnë keq ndaj legjendës

Seria A

Për një “like” bëhet nami/ Tifozët shpërthejnë keq ndaj legjendës

Publikuar

-

Pak ditë para derbit ndaj Lazios, atmosfera tek tifozët e Romës nuk është aspak e qetë. Këta të fundit janë acaruar me ish-legjendën e tyre, Francesco Tottit, e gjitha për shkak të një “like” në Instagram.

Pas pëlqimit të një postimi nga një tifoz, i cili bënte thirrje për shitjen e Florenzit dhe postimit të Christian Vierit, i cili uronte 120 vjetorin e Lazios, ish-kapiteni i Romës ka bërë ‘like’ një postim të humbjes së Romës.

Totti i ka dhënë like postimi të Gigi Buffon, pas fitores së Juventusit 3-1 ndaj verdhekuqve në mëesjave për Kupën e Italisë. Kjo gjë nuk iu ka pëlqyer apsak tifozë të Romës, të cilet kanë sulmuar në rrjetet sociale atë që dikur ishte idhull i tyre. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: