Connect with Us

Bylisi i befason të gjithë, “rrëmben” një super sulmues

Sport

Bylisi i befason të gjithë, “rrëmben” një super sulmues

Publikuar

-

Zbulohet sulmuesi që pret Bylisi. “Panorama Sport” mëson se argjentinasi 28-vjeçar, Fabian Miguel Munoz, ka arritur marrëveshjen me drejtuesit e klubit ballshiot dhe pritet të mbërrijë nesër në Shqipëri për të zyrtarizuar kontratën. Prej ditësh presidenti Kapllanaj po bën gjithçka për të afruar një sulmues që do të rriste konkurrencën në skuadër dhe pas shumë bisedimeve, më në fund ka gjetur akordin me Munoz, një ish-lojtar i klubit të famshëm argjentinas, Njuells Olld Bojs.

Nga viti 2011 deri në 2014, ai ka qenë pjesë e kësaj skuadre në Superligën argjentinase, duke luajtur 56 ndeshje dhe shënuar 10 gola. Munoz është shpallur kampion në Argjentinë në sezonin 2012-2013, një kampionat ku ndihmoi Njuells Olld Bojs me katër gola. Në pjesën e parë të sezonit 2019-2020 ai ka qenë në Qipro te skuadra Alki Oroklini, por për shkak të problemeve financiare që kishte klubi, vendosi të pranojë ofertën e Bylisit për të provuar një eksperiencë në Superiore.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gafa me himin në Francë, faqja e madhe sportive publikon fytyrat e hutuara të shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Një moment shumë i veçantë u regjistrua para fillimit të ndeshjes Francë-Shqipëri, e zhvilluar në 7 shtator të vitit të kalaruar. I veçantë ishte edhe reagimi i futbollistëve shqiptarë, të cilët dukeshin të hutuar në atë moment. Këtë e ka rikujtuar faqja e madhe sportive “ESPN”, që thekson se u vendos himni i Andorrës dhe […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Bomba” nga Spanja/ “La Liga duhet të pezullohet përfundimisht”

Publikuar

-

Nga

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov beson se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga tani, duke mos pasur rënie dhe promovimi i dy skuadrave nga divizioni i dytë mes pandemisë koronavirus. La Liga është shtyrë për një kohë të pacaktuar për shkak të Covid-19, i cili ka çuar në më shumë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Llullaku: Është infektuar një futbollist, do ndodhë diçka e keqe

Publikuar

-

Nga

Bjellorusia vijon të kundërshtojë me kokëfortësi rekomandimet e FIFA për pezullimin e përkohshëm të kmpionatit.  Ndonëse regjistrohen mbi 560 të prekur me Covid-19, prej të cilëve tetë persona kanë humbur jetën, jeta në Bjellorusi vazhdon normalisht. Këtë konfirmon edhe sulmuesi shqiptar Azdren Llullaku. Në një intervistë, Llullaku shpreh frikën që ndjejnë në seancat stërvitore dhe në […]

LEXO TE PLOTE