Connect with Us

“E keqja nuk paska fund”, ish-trajnerin e Kukësit e “masakorjnë” keq

Sport

“E keqja nuk paska fund”, ish-trajnerin e Kukësit e “masakorjnë” keq

Publikuar

-

Peter Pacult ka lënë postin e trajnerit pë të marrë atë të anëtarit të bordit të mbikëqyrjes në klubin e FAC në austri. Por ish-traneri i Kukësit duket se nuk ka lënë një përshtypje dhe aq të mirë në ambientin austriak. Në një editorial të tijin, Martin Blumenau tregon “anën e errët” të Pacult-it. Ai tregon se ky i fundit di si të jetë më i keqi i mundshëm dhe kritikon mënyrën e tij të sjelljes.

“Që nga e enjtja e kaluar, megjithatë, një sherif i ri ka ardhur në qytet: Peter Pacult, një ish-lojtar yll, por edhe ish-trajneri ndërkombëtar, zëvendëson Schinkel. Dhe kushdo që mendoi se më e keqja nga të gjitha botët nuk mund të jetë më në krye, ishte gabim: “Pacult mundet. Filloi të ishte më i keqi, më i egri”.

Pacult e bën të qartë këndvështrimin e tij në fjali të thjeshta. Pa asnjë aluzion të justifikimit dhe që nuk ka pse ta justifikojë veten si autokrat. Nuk shpjegon, por dikton. Pacult tashmë e di se si do të përfundojnë kampionatet.

Ai e përcakton ekspertin si të kundërtën e gazetarit: jo si një eksplorues dhe një udhëzues, por si një gjykatës të gjithëkuptueshëm. Kjo është mjaft e sinqertë në radikalizmin e saj, por më pas degjeneron në ekstremizëm në praktikën aktuale”, shkruan gazetari Martin Blumenau për ish-trajnerin e Kukësit, Peter Pacult

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: