Connect with Us

Etrit Berisha mahnit Italinë me paraqitjen e tij, ja si e vlerësojnë mediat

Seria A

Etrit Berisha mahnit Italinë me paraqitjen e tij, ja si e vlerësojnë mediat

Publikuar

-

Spali është mundur në shtëpi nga Bolonja me rezultatin 1-3. Ekipi ku aktivizohet Etrit Berisha është mundur me përmbysje edhe pse kaloi në avantazh me golin e Petanjas.

Autogoli i Vicarit,  golat e Barou dhe Poli kanë përmbysur çdo gjë në favor të Bolonjës.

Berisha në të tre golat nuk mund të bënte diçka më tepër për t’i evituar. Kështu edhe nota me të cilën është vlerësuar nga “Tuttomercato.web”, ka qenë 6.5.

“Në golat që u pësuan ai nuk ka faji të veçantë. Ai bëhet protagonist i pritjeve të shkëlqyera, veçanërisht ndaj Sorianos. Me pozicionim të mirë dhe në kohë të mira në daljet e tij”, shkruan kjo media për portierin shqiptar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia regjistroi numrin rekord të vdekjeve, Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Igli Tare ka folur për situatën e pazakontë në të cilën gjendet Italia. Në vendin fqinj vazhdon të ketë një numër të madh vdekjesh. Gjatë këtyre ditëve të fundit është pritur edhe përmirësimi i situatës, por që nuk po ndodh kurrë. Italia ka publikuar vetëm para pak minutash shifrën zyrtare dhe atje numërohet rekordi më […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

E konfirmon prestigjozja italiane: Hysaj do largohet nga Napoli

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj dhe Napoli do të ndahen pas daljes nga karantina. Shkodrani prej merkatos së kaluar është folur se do të ndërrojë skuadër, por ajo që është nisur verën e shkuar do të përfundohet tani. Prej shkurtit diskutohet se Hysaj mund të rinovojë me Napolin, por deklaratat e agjentit të tij dhe raportimet e fundit […]

LEXO TE PLOTE