Connect with Us

Interi bëhet super ekip, ja si ndryshon pas përforcimeve të janarit (foto)

Seria A

Interi bëhet super ekip, ja si ndryshon pas përforcimeve të janarit (foto)

Publikuar

-

Interi ka qenë ekipi i madh më aktiv në merkaton e janarit, që ende nuk është mbyllur. Zikaltrit kanë zyrtarizuar transferimin e Ashley Young, Victor Moses dhe kanë mbyllur marrëveshjen me Tottenhamin për Christian Eriksen.

Gjithashtu, Conte do edhe një transferim të fundit në sulm, ku në lojë janë dy emra: Oliver Giroud dhe Fernando Llorente.

Pas këtyre prurjeve të reja në ekip, sigurisht që do të ketë ndryshime në formacion, por jo në skemë. Conte do të vazhdojë të jetë besnik i skemës së tij të preferuar 3-5-2.

Handanovic dhe treshja e mbrojtjes mbeten të njëjtët me gjysmën e parë të sezonit, De Vrij, Skriniar dhe bastoni.

Në mesfushë do të ketë ndryshime. Ardhja e Eriksen ul në stol Stefano Sensin. Danezi bashkë me Brozovic dhe Barella do të jenë në qendër. Dy transferimet e fundit, Young dhe Moses do të jenë në krah të mesfushës. Dyshja e sulmit do të jetë sërish Lukaku dhe Martinez. Sanchez do të jetë zëvendëuesi i argjentinasit, ndërsa njëri Llorente ose Giroud, do të jetë zëvendësuesi i sulmuesit belg. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Maska falas për italianët, Gjimshiti tregon gjestin e madh që po ben e fejuara e tij serbe

Publikuar

-

Nga

Itali vijon të vuaj pasojat e virusit Covid-19 me qindra jetë humbura. Nga ana tjetër mijra persona janë të prekur apo edhe të tjerë që rrezikojnë shumë. Nevoja për masa mbrojtëse dhe mbështetje mbetet gjithmonë në rritje për të qenë sa më të sigurtë dita-ditës. E këtë herë ndihmës së donacioneve i bashkohet edhe partnerja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Surpriza e madhe e merkatos, Milot Rashica në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi nuk është emri i vetëm që po monitorohet me shumë kujdes në radhët e përfaqësueses së Kosovës nga klubet e mëdha italiane për merkaton e verës. Edhe Milot Rashica ka përfunduar prej kohësh në radarët e tyre e duket se më në fund një prej emrave të mëdhenj më Itali do të bëjë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ditë zie për tifozët Atalantës, koronavirusi merr njeriun e tyre të dashur

Publikuar

-

Nga

Një tjetër lajm i keq për Bergamon, më saktë për tifozët e Atalantës, duke qenë se Zakaria Kometi është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare, prej koronavirusit. Kometi ishte një person tepër i veçantë për klubin bergamez, sepse u rrit te të rinjtë e Atalantës, luajti 14 vite si portier me skuadrën e parë […]

LEXO TE PLOTE