Connect with Us

Klopp me deklaratë të fortë për Shaqirin/ Muskujt e tij janë të pabesueshëm, më vjen keq për të…

Premier Liga

Klopp me deklaratë të fortë për Shaqirin/ Muskujt e tij janë të pabesueshëm, më vjen keq për të…

Publikuar

-

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, është i befasuar nga fiziku i Xherdan Shaqirit. Tekniku gjerman shprehet se shqiptari ka një fizik të veçantë dhe i vjen keq për dëmtimet e shumta që ai ka kaluar këtë sezon.

“Nuk është aspak mirë, por besoj se janë disa arsye për dëmtimet e tij. Shaqiri është një lojtar special dhe mund të luajë kudo. Në karrierën time nuk kam parë fizik si ai i Xherdanit, muskujt e tij janë të pabesueshëm. Më vjen keq për të se edhe ai është mërzitur, por duhet të gjejmë një zgjidhje”, deklaron Klopp.

Lojtari i kombëtares zvicerane numëron vetëm 3 paraqitje këtë sezon, ku duhet theksuar se ka kaluar shumë dëmtime. 28-vjeçari flitej se mund të transferohej te Roma apo Sevilla, por ishte trajneri Klopp ai që i hodhi poshtë këto zëra. Shaqiri me shumë mundësi nuk do të aktivizohet as në ndeshjen e së dielës kundër Shrewsbury Town, e vlefshme për raundin e katërt të FA Cup.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Ish-ylli i Barcelonës po shkëlqen këtë sezon, i habit të gjithë me deklaratën e tij/ Mund të shisja drogë…

Publikuar

-

Ylli i Premier Leagues, Adama Traore, ka treguar historinë e tij të dhimbshme të fëmijërisë. Sulmuesi i krahut ka treguar për fëmijërinë e tij dhe kohën kur ishte në Barcelonë. Ai ka treguar se kur ishte në Spanjë mund të bëhej pjesë e getove dhe të shiste drogë. “Unë, vëllaim im dhe disa shokë domenikianë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Katon i kuq, penallti dhe 3 gola/ Guardiola dhe djemtë e tij dalin me kokën lartë nga “Bernabeu”

Publikuar

-

Manchester City ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në “Santiago Bernabeu” ndaj Real Madrid, duke hedhur një hap të sigurt drejt çerekfinaleve të Champions League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi 2-1 në Madrid, duke përmbysur disavantazhin pas golit të Isco. Gabriel Jesus dhe De Bruyne me 11-metërsh i dhanë fitoren “Citizens” në […]

LEXO TE PLOTE