Connect with Us

Kukësi për rekord, verilindorët janë të vetmit në Superligë që …

Sport

Kukësi për rekord, verilindorët janë të vetmit në Superligë që …

Publikuar

-

Kukësi u rikthye në fushë dhe gjatë mesjavës nuk ia doli të dilte me pikë të plota nga Gjirokastra, aty ku Luftëtari “e ndali” në një barazim 0-0. Vendasit treguan grintë në fushë dhe mund t’a kishin fituar ndeshjen me rastet që u ofruan. Të besuarit e Shpëtim Duros duhet të kenë qenë ende me mendjen në fazën përgatitore, duke mos dhuruar asgjë nga “magjitë” e tyre.

Fundjava i sheh kuksianët në një ndeshje tejet delikate ndaj kampionëve aktualë, me sfidën që do të luhet në “Air Albania Stadium”. Ndryshe nga herët e tjera, Kukësi këtë merkato është për rekord pas nuk ka afruar asnjë lojtar. Nëse i hedh një sy afrimeve të këtij afati kalimtar të janarit, Superliga ka “ndërruar” fytyrë, me çdo ekip që ka bërë të paktën një goditje. Ndryshe ndodh për Kukësin, që me organikën e mirë që zotëron nuk ka pasur nevojë për ndërhyrje në afrime; duke vendosur kështu “rekord” të ri. Për verilindorët ka pasur tre largime këtë periudhë, me Dakun, Camara dhe Kitanovski që nuk janë më pjesë e kryesuesve të Superligës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE