Connect with Us

Plas te Luftëtari, kapiteni hedh në gjyq klubin

Seria A

Plas te Luftëtari, kapiteni hedh në gjyq klubin

Publikuar

-

Aurel Demo, mbrojtësi i Luftëtarit, është një tjetër lojtar bluzi që pret zgjidhjen e çështjes së pagave me drejtuesit. Pak ditë më parë kuçovari i ka kërkuar klubit bluzi pagat dhe letrat për t’u ndarë pas një viti e gjysmë eksperience te Luftëtari, gjithnjë nëse nuk merr përgjigjen e duhur. Me këtë shqetësim, 23-vjeçari i është drejtuar Dhomës së Zgjidhjes së Konflikteve për t’i dhënë fund ngërçit me klubin.

Lidhur me pretendimin e tij, Demo për “Panorama Sport” tha se është e vërtetë përplasja. “Po, është e vërtetë që i jam drejtuar këtij institucioni. Me drejtuesit kam folur, kemi biseduar dhe u kam dhënë disa ditë afat për të zgjidhur këtë çështje. Nëse nga drejtuesit nuk marr përgjigjen e duhur, atëherë do të kërkoj të dal lojtar i lirë. Për momentin jam lojtar i Luftëtarit, po stërvitem rregullisht për të qenë i gatshëm për ndeshjen me Tiranën”, është shprehur fillimisht Demo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës aktuale. “Duhet ende ta mendojmë. Futbollistët tanë janë në kontakt mes tyre, por nuk kemi biseduar ende. Por, e mendoj dhe se shumë shpejt edhe ne drejtuesit dhe stafi […]

LEXO TE PLOTE