Connect with Us

Supersfida ndaj Partizanit, zbuloni si do të rreshtohet Kukësi

Sport

Supersfida ndaj Partizanit, zbuloni si do të rreshtohet Kukësi

Publikuar

-

Kukësi zhvilloi minifazën përgatitore për 13 ditë në Antalia të Turqisë. Atje skuadra luajti dy ndeshje miqësore kundër Malatjasporit e Politehnika Iasi, të cilat nënkampionët i barazuan të dyja. Trajneri Duro në këto ndeshje provoi disa formacione dhe skema, të cilat do t’i nevojiten për kampionatin.

Ndaj Luftëtarit 60-vjeçari pati një mungesë shumë të rëndësishme, si Edis Maliqi, i cili rikthehet ndaj Partizanit. Maliqi ishte i skualifikuar për shkak të kartonëve të verdhë, e megjithatë të paktën do të rikthehet për kampionët. Pa të në krahun e djathtë, skuadra vuajti ndjeshëm. Por, kur linja e djathtë është e zgjidhur, tashmë dilema mbetet Rroca nga minuta e parë apo jo, si dhe Ethemi titullar ose jo.

Kjo enigmë pritet të zbardhet para ndeshjes, pasi trajneri nuk ka bërë formacion. Gjithsesi, gazeta mëson se pritet që Duro t’i besojë Rrocës nga minuta e parë, i cili mbase u kursye në Gjirokastër në fillim, për faktin se ka tre kartonë të verdhë dhe nëse do të ndëshkohej, do të mungonte ndaj “demave”.

Të dielën pritet një formacion sulmues, por që të jetë efektivë duhet një angazhim më i madh, në mënyrë që të mos përsëritet paraqitja e fundit në Gjirokastër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: