Connect with Us

Surpriza në formacion, shikoni si do të rreshtohet Skënderbeu ndaj Flamurtarit

Sport

Surpriza në formacion, shikoni si do të rreshtohet Skënderbeu ndaj Flamurtarit

Publikuar

-

Skënderbeu i ka mbyllur përgatitjet për ndeshjen ndaj Flamurtarit dhe është gati për të luajtur takimin e parë të fazës së tretë.

Në seancën e fundit stërvitore ekipi i trajnerit Ilir Daja ka punuar më së shumti në aspektin tekniko-taktik, duke u fokusuar te qarkullimi i topit dhe daljet e shpejta nga krahët.

Pas më shumë se 70 minutash stërvitje, trajneri bardhekuq ka vendosur edhe formacionin që do të hedhë në fushë nga minuta e parë në këtë takim.
Duket se do të jetë një kopje e ndeshjes me Partizanin, vetëm me ndryshimin se i rikthyeri Asion Daja do ta nisë nga minuta e parë në këtë ndeshje, vend të cilin e kishte zënë Taipi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE