Connect with Us

Takaj zbulon planin e bujshëm: Ja çfarë do të ndodhë me Skënderbeun

Sport

Takaj zbulon planin e bujshëm: Ja çfarë do të ndodhë me Skënderbeun

Publikuar

-

Presidenti i Skënderbeut Ardian Takaj u bëri apel mediave të tregohen më të kujdesshëm në rastet kur analizojnë dhe kritikojnë ecurinë e skuadrës korçare.

Duke parë luhatjet e vazhdueshme në këtë sezon si dhe faktin që klubi është dënuar me 10 vite, Skënderbeu është kritikuar se nuk po jep maksimumin në kampionat.

Nga ana tjetër, Takaj u shpreh te “Zona Gol” se nuk ka ndonjë plan alternativë për administrimin e klubit korçar pasi pret vendimin e Gjykatës Federale për heqjen e dënimit 10-vjeçar.

“U bëj thirrje gazetarëve dhe specialistëve të futbollit të kenë kujdes kur flasin për Skënderbeun. Janë treguar dinjitozë Flamurtari dhe Skënderbeu, edhe ne do të bëjmë kampionatin. Do të jemi dinjitozë deri në fund. Do të synojmë për vendet e larta të rendijtes.

Projekti i modernizimit të Skënderbeut – Kam qenë shumë i qartë kur morëm ekipin në vitin 2012, e dinim ku donim të shkonim dhe çfarë të arrinim. Synuam të ndërtonim një klub modern në Shqipëri. Deri para dy viesh kemi qenë një klub vërtet europian. Nuk ishte rastësi, çdo gjë ka qenë e organizuar. Rezultatet erdhën. Pas Europa Ligës ku morëm pjesë vitin e parë, isha i bindur se do të shkonin larg. Kur u futëm në grupet e Europa Ligës, ishte një rrugëtim shumë ibukur,

Plan B për Skënderbeun – Nuk kam projekt B, po rri te A-ja. Deri në përfundim të marrjes së vendimit të Gjykatës Federale, do merrem me planin A. Unë nuk mund të lëviz sipas kohërave. Dua ta filloj dhe ta mbyll te Skënderbeu”, shprehet presidenti i Skënderbeut.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Tifozët e Milanit e teprojnë, i urojnë vdekjen ose coronavirusin ish-yllit të tyre

Publikuar

-

“Astori vdiq keq… Ishalla sa më shpejt e shoqëron! Kopil famëkeq!”… Ka qenë ky mesazhi që një tifoz (pseudo më saktë) i ka dërguar Patrick Cutrones pas ndeshjes Fiorentina-Milan në Firence, ku sulmuesi i bë pjesë e episodit të penalltisë së fituar ndaj Romagnolit. Episod që vendosi ndeshjen pasi nuk ishte 11-të metërsh por më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Video: Vedat Muriqi çmend tifozët e Galatasarait, fiton penallti

Publikuar

-

Derbi i zjarrtë i Stambollit mes Fenerbahçes dhe Galatasaray-t është në shifrat 1-1, ndërsa lojtarët u janë drejtar dhomave të zhveshjes pas përfundimit të 45 minutave të para. Në një stadium të tejmbushur dhe me një atmosferë tërësisht të ndezur, Vedat Muriqi ka qenë një protagonist kryesor në golin e skuadrës së tij. Një ndërhyrje […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lautaro Martinez drejt Barçës, Interi piketon bomberin francez

Publikuar

-

Asi i Manchester United Anthony Martial raportohet të jetë në listën e transferimeve të Interit për të zëvendësuar Lautaro Martinez në verë. Sulmuesi argjentinas Martinez pritet t’i bashkohet Barcelonës në verë me Tuttosport që pretendon se katalanasit janë gati të paguajnë 150 milionë euro për të. Teksa shqetësimi për largimin e yllit të sulmit po […]

LEXO TE PLOTE