Connect with Us

Talenti shqiptar dhuron spektalek, shënon gol fantastik me skuadrën e famshme angleze

Sport

Talenti shqiptar dhuron spektalek, shënon gol fantastik me skuadrën e famshme angleze

Publikuar

-

Futbollisti i Shqipërisë U19 Rezart Rama i ka mahnitur të gjithë në Angli në takimin e grupmoshës U23 midis Notinghemit dhe Shefildit në kompeticionin “Professional Development League”.

Rama po ndihmon mjaft mirë ekipin e tij, i cili renditet në krye të klasifikimit për “Professional Development League” me 38 pikë.

Ai është rritur si produkt i akademisë së Olimpiakosit, ndërsa këtë sezon vendosi të transferohej në Angli te Notinghemi.

Rezart Rama përfaqëson Shqipërinë duke u aktivizuar me të gjitha ekipet zinxhir të tij. Rezarti aktivizohet në krahun e djathtë të mbrojtjes.

Forest broke the deadlock on the stroke of half-time through an unstoppable strike from REZART RAMA. The full-back found space on the right-hand side, 25 yards out from goal and as the ball found him, he unleashed his right foot and fired a fierce strike that drilled into the top left of Amissah's goal.NOTTINGHAM FOREST – SHEFFIELD UNITED 1-0Rezi Rama #V_Agent

Gepostet von Aggelos Veizi Official – FIFA Player's Agent am Freitag, 24. Januar 2020

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: