Connect with Us

Trajneri i Barçës flet pas humbjes/ Kjo që u pa sot nuk i pëlqen askujt

La Liga

Trajneri i Barçës flet pas humbjes/ Kjo që u pa sot nuk i pëlqen askujt

Publikuar

-

Quique Setien pësoi humbjen e parë në ndeshjen e dytë në La Liga që drejton Barcelonën. Këta të fundit u mposhtën 2-0 nga Valencia në “Mestalla” dhe trajneri foli për mediat pas disfatës.

“Pjesa e parë nuk ishte fare e mirë nga ne. Valencia pati shumë mundësi prej gabimeve tona. Nuk ka qenë mungesë përqendrimi, sepse lojtarët i pashë të përkushtuar në fushë. Janë disa gjëra që lojtarët ende nuk po i interpretojnë siç duhet, ose ndoshta nuk ia kemi shpjeguar mirë. Kjo që u pa sot nuk i pëlqen askujt. Po rishikojmë pozicionin e disa lojtarëve. Tjetër gjë është ta kuptosh në stërvitje dhe kur flitet dhe tjetër gjë është ta bësh në fushë atë gjë. Ka gjëra që nuk janë kuptuar”, përfundoi trajneri i katalanasve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

E bujshme/ Mauro Ikardi pranë transferimit te Real Madridi

Publikuar

-

Nga

Mauro Icardi është rikthyer edhe një herë në radarin e Real Madridit, raporton Mundo Deportivo. Duket se Los Blancos janë në dijeni se Lautaro Martinez do të kalojë te Barcelona dhe po shikojnë opsione të tjera. Zinedine Zidane e ka vlerësuar sulmuesin argjentinas si më të mirin në treg dhe po tenton të marrë atë në […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Bomba” nga Spanja/ “La Liga duhet të pezullohet përfundimisht”

Publikuar

-

Nga

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov beson se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga tani, duke mos pasur rënie dhe promovimi i dy skuadrave nga divizioni i dytë mes pandemisë koronavirus. La Liga është shtyrë për një kohë të pacaktuar për shkak të Covid-19, i cili ka çuar në më shumë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

E bujshme/ Real Madridi do Kumbullën, edhe Guardiola mahnitet pas shqiptarit

Publikuar

-

Nga

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat spanjollë. Bëhet fjalë për një interesim të 2 klubeve më prestigjioze në botë, Reali dhe Barcelona, për mbrojtësin e Kombëtares, Marash Kumbulla, i cili i surprizoi të gjithë me paraqitjen e tij në Serinë A  te skuadra e Veronës. Madrilenët e shikojnë Kumbullën si pasardhësin e […]

LEXO TE PLOTE