Connect with Us

Trajneri i madh lëshon deklaratën e vitit/ “Turp që Ibra nuk e ka fituar “Topin e Artë”, Messi dhe Ronaldo kurrë si ai”

La Liga

Trajneri i madh lëshon deklaratën e vitit/ “Turp që Ibra nuk e ka fituar “Topin e Artë”, Messi dhe Ronaldo kurrë si ai”

Publikuar

-

Ish-trajneri i Milanit, Alberto Zaccheroni ka komentuar rikthimin e Zlatan Ibrahimovic në Serie A. 38-vjeçari suedez zgjodhi kuqezinjtë për të vijuar karrierën, teksa Zaccheroni thur elozhe për gjigantin suedez në një deklaratë të dhënë për TMW Radio.

“Ibrahimovic ka rikthyer qetësinë te Milani dhe ka ndryshuar frymën e grupit. Ai është një lider, kjo nuk diskutohet. Për nga mënyra si u prezantua, Zlatan ndihet si Pioli. Është një profesionist i madh, nuk ka më lëvizshmërinë e dikurshme, por është gjithmonë vendimtar.

Mendoj se është turp i madh fakti që nuk ka fituar kurrë ‘Topin e Artë’. Kudo ku transferohej linte shenjën e tij. As Messi dhe as Ronaldo nuk arrinin t’i spostonin ekuilibrat e një skuadre si Ibra. Askush nuk ka fituar as shumë kampionate radhazi si ai. Nuk është La Liga spanjolle kampionati më i fortë në botë, Serie A ka një komponent taktik si askush“, thekson Zlatan Ibrahimovic.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: